konteyner logo

Konteyner Menü
Digital Katalog

 

konteyner 101 konteyner c102
Konteyner Plan ve Proje 101 Konteyner Plan ve Proje 102

konteyner 103 konteyner 201
Konteyner Plan ve Proje 103 Konteyner Plan ve Proje 201

konteyner 202 konteyner-c203
Konteyner Plan ve Proje 202 Konteyner Plan ve Proje 203

konteyner konteyner resmi
Konteyner Plan ve Proje 204 Konteyner Plan ve Proje 205

konteynerlar konteynır
Konteyner Plan ve Proje 301 Konteyner Plan ve Proje 302

konteyner c303 konteyner-c304
Konteyner Plan ve Proje 303 Konteyner Plan ve Proje 304

konteyner-305 konteyner-c306
Konteyner Plan ve Proje 305 Konteyner Plan ve Proje 306

konteyner-701 konteyner-801
Konteyner Plan ve Proje 701 Konteyner Plan ve Proje 801

Konteynerler yapı bakımından sürekli barınacak yerler değilken günümüzde artık depremden sonra depreme son derece dayanıklı olduğu için yaşam alanı olarak da kullanılmaya başlandı. Genelde geçici iş ve inşaat alanlarında kullanılmaktaydılar. Birçoğumuz inşaat yapılan bir araziye girdiğimiz zaman çalışanların konakladıkları kibrit kutusu şekline benzeyen konteynerler görebiliriz. Konteynerlerin sık sık kullanıldığı yerlerin başında inşaat bölgeleri yer almaktadır.

 

Kurulması kolay, işiniz bittikten sonra kolay bir şekilde ortadan kaldırılabildiği için konteyner yapı türleri inşaat sektöründe en çok kullanılan kısa sureli yaşam alanlarıdır. Kargo firmaları tarafında sıkça kullanılan konteyner yapı tipleri, yurt dışı taşımacılığında çok önemli rol oynamaktadır.  Konteynerler tamamen kaynaksız ve dışarıdan hiçbir havayı içeriye almadığı için günlerce yollarda yıpranmadan durabilirler. Durum böyle olunca kargo şirketleri haftalarca yollarda olan tırlarının yüklerini konteyner ile kaplayarak uzun süre içerisinde bulunan kargo ürününün deforme olmasını engellemektedir.  Buradan İtalya’ya göndereceğiniz bir malın oraya ulaşmasının en kolay yolu şüphesiz deniz taşımacılığıdır. Deniz taşımacılığında öne çıkan konteynerler sayesinde denizin ortasında oluşabilecek kötü hava şartlarından etkilenmeden hasarsız bir şekilde ürün yerine ulaşacaktır. Özellikle büyük bir fabrikanız var ve yurt dışına satış yapıyor iseniz konteynerler size en büyük yardımcı kaynak olacaktır.

 

Konteyner sektörü gün geçtikçe gelişerek sadece kargo şirketlerine değil, barınmak amacı ile hizmet vermeye başlamıştır. Birçok inşaat bölgesinde sıkça konteyner evler görmek mümkündür. Ancak burada dikkat edilmesi gereken konteyner evler diğer yapılara göre oldukça dayanıksızdır. Durdukları yerde belli bir zaman sonra deforme gibi durumlar ile karşılaşmaktadırlar. Bu durum konteyneri barınmak olarak kullanacakları için dezavantaj olsa da taşımacılığın şüphesiz bel kemiği konumundadır.  Konteynerin ortaya çıkmasının en büyük sebebi de eskiden kargo şirketlerinin taşımacılıkta çektiği sorunlardır. Konteyner hakkında geniş, kapsamlı bilgiye dilediğiniz zaman www.askonteynerfiyatlari.com adresinden ulaşabilirsiniz.